www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Soki na zaparcie

 

 
 

soki

Przyczyna występowania zaparć jest przeważnie zbyt uboga dieta we włókna i obfitująca w przetworzoną żywność. Natomiast same zaparcia mogą skutkować bólami głowy, wyczerpaniem, nieświeżym oddechem i złym wyglądem skóry. Zaleca się wypróżnianie codziennie, tak aby w organizmie nie zalegały toksyny. U  zdrowego człowieka strawienie pokarmu, przyswojenie składników odżywczych i usunięcie resztek trwa od ośmiu do dwunastu godzin.

Bardzo korzystnie wpływają na regularność wypróżnień warzywa i owoce bogate we włókna, chleb razowy i pełnoziarnisty. Świeże soki mają właściwości udrażniające jelita i działają lekko przeczyszczająco. Najbardziej zalecamy spożywanie soków zielonych, np. z kapusty włoskiej, szpinaku albo rukwi wodnej.

Z każdego przepisu można otrzymać około 230 ml naturalnego soku, jest to 1/3 dziennej porcji jaką może spożyć dorosła osoba, dzieci natomiast nie powinny pić więcej niż 150 ml dziennie naturalnego soku.

Przepis na sok na zaparcia nr 1.
- 6 dużych liści szpinaku;
- 4 pomidory;
- 1 ogórek

Przepis na sok, gdy mamy problemy z wypróżnieniem nr 2.
- 2 duże marchwie;
- garść rukwi wodnej;
- pół jabłka

Przepis na sok pomagający w regularnych wypróżnieniach nr 3.
- pół średniego arbuza;
- 115 ml wody.

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]