www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Soki lecznicze

 

 
 

soki

   Lecznicze właściwości roślin znane są od wieku. Zwykle to nasze babcie były zwolennikami naturalnych metod leczenia. Niemal na każde schorzenie potrafiły dobrać odpowiednią roślinę leczniczą. Do dzisiaj ziołolecznictwo jest jedną z gałęzi medycyny naturalnej i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Poradniki ziołolecznicze w swoich spisach posiadają setki roślin, które wykazują takie działanie. Co kilka lat odkrywana jest nowa roślina, która do tej pory nie była znana praktyką naturalnego leczenia.

Tak właśnie było w przypadku niezwykłej rośliny, jaką jest Żyworódka Pierzasta. Dopiero kilkanaście lat temu odkryto jak pomocna w leczeniu wielu chorób i schorzeń może być ta roślina. Od tego czasu z rośliny zaczęto przygotowywać soki, napary i nalewki. Sok z Żyworódki Pierzastej pomaga w przypadku takich chorób jak: katar, angina, zgaga, krwawienie dziąseł i wiele innych. Wystarczy nawet łyżeczka tego soku wypijana 3 razy dziennie aby złagodzić lub całkowicie wyeliminować przyczynę choroby. Zaletą soku z rośliny, której łacińska nazwa brzmi Kalanchoe daigremontiana jest fakt, że można go używać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Lista leczniczych roślin jest wyjątkowo długa. Nie sposób tutaj wymienić wszystkich roślin, z których można przygotowywać pyszne i zdrowe soki.

Prezentujemy zatem wybrane soki, wraz z przykładowymi chorobami i schorzeniami na jakie pomagają:
Sok z bzu czarnego – pobudza pracę nerek
Sok z jagód – leczy nieżyt dróg oddechowych
Sok z buraków – leczy katar, kaszel i grypę. Pomaga w bólach stawów i reumatyzmie
Sok z botwiny – pomaga w dolegliwościach żołądkowych
Sok z brukselki – poprawia pracę trzustki

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]