www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Soki z brzozy

 

 
 

soki

Sok z brzozy to cenny nektar pozyskiwany z powszechnie występujących w naszym kraju brzóz. Każde drzewo posiada w swoim pniu, gałęziach i liściach kilkadziesiąt litrów soku. Część z niego możemy pozyskać na własny użytek. Tym bardziej warto to zrobić gdyż syrop z brzozy zawiera wiele mikroelementów i witamin a wśród nich: żelazo, fosfor, potas i witaminy z grupy B.

Głównym działaniem soku z brzozy jest oczyszczanie organizmu. Pijąc codziennie sok wspomagamy pracę naszych nerek i prawidłowo wydalanie toksyn z naszego organizmu. Zapobiega także tworzeniu się kamieni w pęcherzu moczowym. Według praktyków medycyny naturalnej i ziołolecznictwa oskoła (sok z brzozy) pomaga w leczeniu artretyzmu, bólu stawów, wrzodów i anginy.

Warto samemu pozyskać syrop z brzozy, wówczas mamy pewność, że napój który spożywamy jest świeży i tym samy posiada dużą ilość cennych składników. Również ważne jak samo pozyskanie soku jest także jego przechowywanie. Należy pamiętać, aby świeżego soku z brzozy nie przechowywać dłużej niż 4 dni. Przez ten okres sok powinien być przechowywany w lodówce.

Warto także udać się do sklepu ze zdrową żywnością, zakupić butelkę soku i już dziś przekonać się o jego niezwykłym działaniu leczniczym.

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]