www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Owoce i warzywa nadające się na soki

 

 
 

sokiOczywistym jest i rozumie się samo przez się, że zawsze staraj się kupować owoce i warzywa najlepszej jakości. Powinny one być dojrzałe, ponieważ takie zawierają najwięcej interesujących nas składników odżywczych oraz witamin.

Nie przejmuj się specjalnie wyglądem kupowanych owoców i warzyw. Na przykład dojrzałe liście kapusty lub sałaty mogą się wydawać trochę nieapetyczne, ale właśnie one sa najbogatsze w witaminy oraz składniki mineralne. Przy robieniu zakupów pamiętaj o tym, że nie będziesz ich jadł, lecz wyciskał sok. Pamiętaj też o tym, że im bardziej dojrzały owoc / warzywo, tym łatwiej wycisnąć z niego sok.

To czego musisz unikać to produkty: nadpsute, poobijane, tracące swój naturalny kolor.

Szczytem marzeń było by zaopatrywać się w owoce i warzywa naturalnie uprawiane, bez sztucznych nawozów i opryskiwania. One są najlepsze! Mają intensywny smak, co bezpośrednio wpływa na jakość otrzymywanego z nich soku. Kolejną bardzo ważna zaleta naturalnie uprawianych roślin jest to, że ich skórka (w której znajduje się często najwięcej witamin) nie jest skażona chemikaliami.

Należy unikać owoców i warzyw uprawianych na skalę przemysłową, często są one powlekane niezauważalną warstwą wosku i chemikaliów. Takim owocom nie wystarczy zwykłe mycie. Przed uzyskaniem z nich soków należy je porządnie wyszorować!

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]