www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Kilka praktycznych porad

 

 
 

sokiTe ważne porady dla każdego domorosłego producenta soków pozwoliliśmy sobie posegregować w punktach.

1. Soki im świeższe, tym lepsze. Starajmy się spożywać soki tego samego dnia, którego zostały wyciśnięte. Jeśli chcesz sok przechowywać dłużej to koniecznie trzymaj go w lodówce zamknięty w hermetycznym pojemniku (naczyniu), najlepiej szklanym.

2.Jeśli przywykłeś do sklepowych soków, konsystencja i smak świeżych soków może na początku cię drażnić. Są one gęstsze i bardziej intensywne w smaku, mogą mieć przedziwne kolory. Spróbuj i daj im szansę! One naprawdę są o wiele lepsze i zdrowsze niż te ze sklepowej pułki.

3. Większość przepisów soku zawartych w tym serwisie przygotowane jest dla osób dorosłych, dzieci poniżej trzynastego roku życia nie powinny pić więcej niż 150 ml soku. Poza tym zawsze należy im podawać sok rozcieńczony z wodą, jest to konieczne , ponieważ soki, z reguły gęste i skondensowane, mogą sprawiać kłopoty młodemu układowi trawiennemu.

4. Zalecamy aby dorośli pili sok nierozcieńczony, ale jeśli wolą rozcieńczony, nic nie stoi na przeszkodzie. Do tego celu zalecamy wykorzystanie wody nisko mineralizowanej (wysoko mineralizowane wody mogą zmienić smak soku). Maksymalna ilość soków dla "początkujących" to 3 szklanki (230 ml) dziennie. Z czasem można dojść do 6 szklanek.

5. Nigdy nie mieszaj soków owocowych z warzywnymi, by uniknąć sensacji żołądkowych. Wyjątkiem tutaj jest marchew i jabłko.

6. Jeśli chorujesz na jakieś choroby przewlekłe warto abyś skonsultował się z lekarzem i posłuchał jego rad. Na przykład cukrzykom zaleca się poprzestanie na sokach warzywnych.

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]